top of page
NewHat.png

VEEUDU

süsteemid

VEEUDU

Võib olla automaatne ja käsitsi juhitav. Süsteem võib olla survestatud või survestamata. 

 

Veeudu tekitatakse kõrgrõhu tekitamise- ning spetsiaalsete pihustite abil. Tekitatav rõhk on alates 60 kuni 140 bari. Tekitav rõhk sõltub kaitstava hoone / ruumi ohuklassist. Veeudu tekkimisel tekkivad mikroskoopilised veetilgad, mis imavad põlemise energiat. See võimaldab alandada soojuskiirguse taset. Kuumuse imamise hetkel vesi plahvatuse kiirusega muutub auruks, suurendades oma mahtu 1680 korda. Mahu suurenemise käigus aur surub õhu põlemiskoldest välja.

Põhiline kustutamise efekt põhineb põlemisgaaside jahutamises. Abiefektiks on hapniku väljatõrjumine põlemiskoldest  veeseisundi muutmise abil. 

 

Veeudu kustutussüsteem vajab oluliselt vähem vett, kui tavaline sprinkler. Seega paigaldatavad torud on oluliselt väiksema läbimõõduga. Kasutatakse roostevaba teras või vasetorusid. Pihustite tööraadius võrreldes tavasprinkleriga on suurem.

Veeudu süsteemid on väga efektiivsed tunnelite,- maaluste rajatiste,- muuseumide ja arhiivide,- laevade ja masinasaalide,- konveieri lintide ja kaabli kanalite,- arvutite ja serverite ruumide ning muude elektrooniliste seadmete kaitsmisel.

FIRETEK PAKUB VEEUDU SÜSTEEMIDE VÄLJA EHITAMIST.

MEIL ON 30 LIIKMELINE LUKKSEPPADE MEESKOND NING KOMPETENTSED PROJEKTIJUHID. 

IMG_9549.jpg

Lähtuvalt tellija soovist FIRETEK pakub 2D või 3D  veeudu süsteemide projekteerimist.

Kasutame spetsiaalset projekteerimise programmi AUTOSPRINK (MEP CAD, USA).

Firmal on kolm litsentsi.

Projekteerimise staadiumid on eelprojekt, põhiprojekt ning tööprojekt.

OÜ FIRETEK on DANFOSS FIRE A/S esindaja Eestis

FIRETEK PAKUB VÄLJA EHITATUD VEEUDU SÜSTEEMIDE HOOLDUST, LÄHTUVALT SPRINKLERSTANDARDI EVS EN 12845: 2015+A1:2020 ja CEN TS 14972 2011 NÕUETEST.

Hooldus peab olema nädalane, igakuine, kvartaalne, pooleaastane, aastane, kolmeaastane, kümneaastane, kahekümneviie aastane.

bottom of page