top of page
NewHat.png

SUITSU- JA
VINGUGAASIANDURID

SUITSUANDURID

NB! Alates 1 juuli 2009 on suitsuandur kohustuslik

andur02.png

Suitsuanduri komplektsus:

Optiline andur avastab hästi nähtmatud suitsuosakesed. Andur on varustatud testmisnuppuga. Patarei tühjenemisest märku andev häälsignaal. Kinnitusvahendid (paigaldus, kruvid, tüüblid), 9V patarei

 

Suitsuanduri paigutamine:

Suitsuandur vajab ainult patarei toided ning tema ühendamine mistahes muusse vooluallikasse on keelatud. Suitsuandur on iseseisev seade ja seda ei tohi ega ei saa ühendada teiste suitsuanduritega. Paigalda vähemalt üks suitsuandur igale elukorrusele eluruumide lähedusse. Kontrolli, et suitsuanduri häiresignaal kostaks igasse magamistuppa. Täiendava turvalisuse saavutamiseks soovitame paigaldada suitsuandur igasse tuppa, v.a köök, saun, vannituba ja garaaz.

 

Suitsuandurit ei tohi paigaldada:

- Ruumidesse, kus temperatuur võib langeda alla 0°C.

- Märgadesse ruumidesse, nt. saun või vannituba.

- Lampide või muude esemete lähedusse, mis võivad takistada suitsu pääsemist andurisse. 

- Küttekehade lähedusse.

- Ventilatsioonikanalite lähedusse.

- Tolmustesse ruumidesse.

VINGUGAASIANDURID

honeywell.png

Paigaldamine

Vingugaasianduri paigaldus õigesse kohta on väga tähtis. Kui te paigaldate ainult ühte vingugaasiandurit, tuleb see paigaldada magamisruumi(de) lähedale, kus ta saab teid ülesäratada, juhul kui te magate. Täiendavad vingugaasiandurid igal tasandil ja igas magamistoas pakuvad täiendavat kaitset.

Majaomanikud peaksid meeles pidama, et ei tohi paigaldada vingugaasiandureid otse pliitide ja ahjude kohal või nende kõrval, kuna ahi võib eraldada väikseid lokaalseid vingugaasikoguseid, mis põhjustavad alarmi aktiveerimist. Vingugaasiandurit ei tohiks paigaldada ahjule või pliidile lähedamale kui 5 m; ning niiskete ruumide, näiteks vannitubade, lähedale.

Kui te kaalute, kuhu paigaldada vingugaasiandurit, tuleb meeles pidada, et kuigi vingugaas on ca’ sama raske kui õhk (vingugaasi erikaal on 0,9657, õhu erikaal on 1), soojusseadmetelt tulev soe õhk võib kaasata vingugaasi ülespoole. Sel juhul vingugaas tõuseb ülespoole koos sooja õhuga.

Sel põhjusel enamus vingugaasiandurite tootjaid soovitavad paigaldada vingugaasiandureid lakke. See on kasulikum ka selle poolest, et vingugaasiandur ei jää jälgu uudishimulikele lastele ja koduloomadele.

 

 

Mida teha, kui alarm hakkas tööle ?

Kui alarm hakkas tööle, tuleb koheselt väljalülitada kõik soojusseadmed ja/või ära kustututada tule ahjus pliidi all.

Tehke aknad ja uksed lahti, et ruumidesse pääseks värske õhk. Kutsuge kohale kvalifitseeritud tehniku, kes aitab probleemi lahendada, enne ärge ise soojusseadmeid sisse lülitage. Kui keegi põeb vingugaasi mürgituse sümptomeid: peavalu, pea käib ringi, süda paha, oksendamine, kutsuge kohale kiirabi ja viivitamatult toimetage kannatanuid värske õhu.

bottom of page